CRASH DETECTION آیفون 14 قابلیت ها و دردرسر های جدیدش !

کمپانی اپل در مراسم رونمایی از آیفون‌های جدید خود از قابلیت Crash Detection (تشخیص تصادف) در آیفون 14 و اپل واچ  سری 8 رونمایی کرده است. قابلیتی که آیفون 14 و اپل واچ سری 8 را قادر می‌سازد تا در صورت تصادف ، با مخاطبین ضروری تماس برقرار کنند! اپل واچ‌ها تاکنون بارها توانسته‌اند زندگی افراد مختلف را با تشخیص افتادن آن‌ها و تماس با مراکز اضطراری نجات دهند. اما این قابلیت نجات‌بخش بودن در محصولات اپل اکنون یک پله بالاتر رفته و در تصادفات جاده‌ای هم به کمک کاربران می‌آید.

crash detection در آیفون 14 و اپل واچ | نحوه ی عملکرد این ویژگی 

 

CRASH DETECTION آیفون 14 قابلیت ها و دردرسر های جدیدش !طریقه ی عملکرد این سیستم به این صورت است که در صورت بروز تصادف صفحه نمایش  هشدار تماس اضطراری را نشان می دهد و تلفن یا ساعت شما می تواند با خدمات

اضطراری تماس بگیرد. البته قبل از تماس نوتیفیکیشن تماس یا رد تماس ظاهر می شود . اگر قادر به پاسخگویی نیستید، دستگاه شما به طور خودکار پس از 20 ثانیه تاخیر با خدمات اضطراری تماس می گیرد.
در صورت اضافه نمودن مخاطبین اضطراری توسط شما دستگاه شما پیامی برای اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما ارسال می‌کند .
اگر اطلاعات پزشکی خود را تنظیم کرده باشید، دستگاه شما یک نوتیفیکیشن شناسه پزشکی را نمایش می دهد . در این حالت امدادگران اورژانس می توانند به اطلاعات پزشکی شما دسترسی داشته باشند.

اپل واچ سری ۸ و آیفون ۱۴ از یک ژیروسکوپ ۳ محوره بهبود یافته و شتاب‌سنج نیروی G بهره می‌برند .  طبق گفته‌های اپل، می‌توانند تا ۲۵۶ G فشار را اندازه‌گیری کنند. همچنین نرخ الگوبرداری این محصولات اکنون ۴ برابر سریع‌تر از قبل شده و به ۳۰۰۰ بار در ثانیه رسیده است. این باعث می‌شود زمان دقیق برخورد اندازه‌گیری شود.

آیفون 14 و اپل واچ 8 | ویژگی جدید اپل | crash detection

اما اخیرا چندین کاربر آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو جدید در ایالات متحده گزارش کرده اند که زمانی که سوار ترن هوایی شهربازی می‌شوند، تلفن همراه آن‌ها به اشتباه بروز تصادف را تشخیص داده است و با خدمات اضطراری تماس می‌گیرد!آیفون 14 و اپل واچ 8 | دردسر جدید | ترن هوایی

با این اوصاف بهتر است در زمان سوار شدن به ترن هوایی به فکر غیر فعال سازی این قابلیت باشید !!

‫0/5 (0 امتیاز )