از خود در برابر  (Shoulder Surfing) موج سواری شانه محافظت کنید

چند گام ساده برای اطمینان از امنیت اینترنت شما

 

چگونه از موج سواری شانه جلوگیری کنیم؟

به نظر می رسد این مشکلی است که در چند سال گذشته افزایش یافته است. به همین دلیل است که باید از خود در برابر موج سواری محافظت کنید . برای  افراد عادی بسیار خطرناک است که متوجه شوند چقدر آسان می شود تمام اطلاعات اعم از نام کاربری و رمز عبور و غیره را فقط با نگاه کردن از روی شانه یک فرد بدست آورد. هنگامی که شخصی در حال تایپ اطلاعات در یک دستگاه تلفن همراه، تبلت یا رایانه شخصی است، هرکسی که پشت سر او می ایستد می تواند به راحتی آنچه را که تایپ می کند بخواند. این عمل به عنوان موج سواری شانه نامیده می شود.

اما چگونه در برابر موج سواری شانه محافظت کنیم؟ در این مقاله با بتا همراه باشید.

موج سواری شانه
موج سواری شانه-Protect Yourself Against Shoulder Surfing. A Few Simple Steps to Ensure Your Internet Security

 

موج سواری شانه(Shoulder Surfing) چیست؟

موج‌سواری شانه راهی برای مجرمان برای سرقت اطلاعات شخصی شما با مشاهده دستگاه‌های خودپرداز، پایانه‌های پرداخت و حتی تلفن‌های هوشمند است.

جنایتکاران در طول این فعالیت  “از بالای شانه شما” نگاه می کنند. در حقیقت هر فردی که در هنگام کار کردن کاربران با وسایل الکترونیکی شان به این عمل اقدام کند به سرقت داده دست زده است.

انواع موج سواری شانه

موج سواری شانه نوع جدیدی از مهندسی اجتماعی است که هدف آن به دست آوردن اطلاعات شخصی از طریق تماس بین فردی است.

دو نوع موج سواری شانه وجود دارد.

1-مشاهده مستقیم

شخصی که اطلاعات را سرقت می کند مستقیماً به قربانی نگاه می کند. به عنوان مثال، اگر شخصی در حال وارد کر

Shoulder surfing | موج سواری شانه | سرقت اطلاعات

دن رمز خود در atm باشد، کلاهبردار اطلاعات وارد شده را به خاطر سپرده و بعدا از آن استفاده خواهد کرد.

2-ضبط ویدیو

هکرها با استفاده از ضبط ویدیو برای ضبط حرکات فیزیکی کاربران در حال باز کردن قفل دستگاه های تلفن همراه خود، می توانند کدهای پین و اطلاعات بانکی را به دست آورند.

 

اگر علاقمند به مطالعه در مورد برترین گوشی های2022 هستید، کلیک کنید.

 

چگونه از سرقت اطلاعات خود جلوگیری کنیم؟ در اینجا چند مرحله مفید آورده شده است 

خوشبختانه، برای جلوگیری از این آسیب راه حل های ساده ای وجود دارد. اگر چند مرحله ساده را رعایت کنید، می توانید امنیت خود را تا حد زیادی بهبود ببخشید.

 

از محافظ صفحه نمایش حریم خصوصی استفاده کنید

محافظ های صفحه نمایش حریم خصوصی از تماشای دستگاه شما توسط هکرها جلوگیری می کند. این دستگاه ممکن است تلفن هوشمند، لپ تاپ یا رایانه رومیزی شما باشد – تا زمانی که از جاسوسی شخصی روی صفحه نمایش خود می ترسید، یک محافظ حریم خصوصی راه حل مناسبی برای شماست. آنها کاملاً صفحه نمایش را می پوشانند و عملاً برای افرادی که خارج از زاویه دید 60 درجه هستند نامرئی هستند.

این یک راه بسیار خوب برای جلوگیری از حملات موج سواری شانه است، زیرا هکرها نمی توانند صفحه نمایش شما را مشاهده کنند.

 

سیستم شناسایی بیومتریک ، بهترین راه برای پیشگیری!

سرقت اطلاعات در دنیای امروز خیل غیر معمول نیست. با یک سیستم شناسایی بیومتریک، نیازی نیست نگران دریافت نام کاربری و رمز عبور شما توسط شخصی باشید. فقط کافیست روی سنسور گوشی خود ضربه بزنید . تنها چیزی که قابل مشاهده است اثر انگشت یا صورت است که احتمال دزدیده شدن آن را بسیار کمتر می کند. اگر آیفون دارید، در صورت امکان از Touch ID یا Face ID برای ورود به دستگاه خود استفاده کنید. این روش ساده تر، ایمن تر و سریعتر از وارد کردن رمز عبور است.

در صورت امکان از VPN استفاده کنید

ایمن نگه داشتن هویت آنلاین شما کار سختی نیست – به خصوص زمانی که از VPN استفاده می کنید. VPN می‌تواند شما را در برابر طیف وسیعی از تهدیدات موجود در دنیای سایبری، از جمله بدافزار، تلاش‌های فیشینگ و در معرض خطر قرار گرفتن رایانه‌تان محافظت کند.

همچنین شما را از نظارت دولتی و سایر عناصر جنایی دور نگه می دارد. با استفاده از VPN، می‌توانید از قربانی شدن خود در سرقت هویت جلوگیری کنید.

امروزه با خرید یک VPN مطمئن می توانید از آن برای چند دستگاه استفاده کنید.

احراز هویت دو مرحله ای (2FA)

اگر می خواهید اطلاعات خود را ایمن نگه دارید، احراز هویت دو مرحله ای باید بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی امنیتی شما باشد. برای اینکه یک هکر به حساب های شما دسترسی پیدا کند، باید دو مانع را بشکند.

آنها باید نام کاربری و رمز عبور را در دست داشته باشند و سپس کد یکبار مصرف ارسال شده از طریق پیامک را نیز بدانند.

 

خلاصه

یادگیری نحوه جلوگیری از موج سواری شانه برای امنیت شما بسیار مهم است. هکرها دائماً به دنبال رسیدن به اهداف خود هستند و انجام اقدامات مربوطه تنها راهی است که می توانید از داده های خود در برابر هک شدن محافظت کنید. خوشبختانه، گزینه های بسیار مطمئنی برای اطمینان از اینکه قربانی نخواهید شد وجود دارد.

 

فروشگاه اینترنتی بتا

‫0/5 (0 امتیاز )