در حالی که شبکه 5G هنوز به صورت فراگیر در بسیاری از کشورها راه‌اندازی نشده است، شرکت‌های مخابراتی بزرگ کار تحقیقاتی روی شبکه 6G را آغاز کرده‌اند. یکی از این شرکت‌های پیشرو، کمپانی هواوی بوده که با ارسال دو ماهواره به فضا قصد دارد روند توسعه و آزمایش شبکه 6G را سرعت ببخشد. هواوی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مخابراتی دنیا، حقوق اختراع یا پتنت متعددی را در زمینه 5G در اختیار داشته و در بسیاری از کشورها به توسعه نسل جدید شبکه‌های مخابراتی مشغول است. هواوی همزمان با گسترش عمومی 5G در دنیا، به دنبال تحقیق و توسعه درباره شبکه‌های نسل جدید 6G نیز بوده تا بتواند خود را یک گام جلوتر از سایر شرکت‌های مخابراتی قرار دهد.

 

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، هواوی با همکاری دو شرکت چینی قصد دارد دو ماهواره را در جولای امسال (تیر و مرداد 1400) به فضا بفرستد. این ماهواره‌ها با هدف تست و اعتبارسنجی فناوری‌های هواوی در زمینه شبکه‌های 6G به فضا ارسال خواهند شد.

این اقدام که گامی مهم برای پیشرفت زیرساخت‌های مخابراتی و شبکه 6G محسوب می‌شود، با تلاش مشترک شرکت‌های هواوی، China Mobile و یک سازمان فضایی در چین انجام خواهد شد. پیش از این، در سال 2019 نیز هواوی از برنامه‌ی آینده‌ی خود برای پرتاب بیش از ده هزار ماهواره کوچک برای پوشش سراسری 6G در جهان پرده برداشته بود.

کارشناسان معتقدند که فناوری 6G می‌تواند تا 50 برابر سریع‌تر از 5G باشد. همچنین برخلاف شبکه‌های 5G که برای بهره‌برداری و انتقال سیگنال، نیاز به ایستگاه‌های مخابراتی زمینی دارند، شبکه 6G از ماهواره‌ها برای ایجاد ارتباطات در فرکانس‌های بالاتر استفاده می‌کند.

طبق اعلام مدیران ارشد هواوی، این شرکت قصد دارد در سال 2030 فناوری 6G را به صورت عمومی راه‌اندازی کند. همچنین این کمپانی اعلام کرده است که به زودی در مقاله‌ای با موضوع 6G، درباره تکنولوژی‌ و کارکردهای آن توضیحات بیشتری را ارائه می‌دهد.

برای خرید اقساطی بر روی نماد سایت کلیک کنیدویژه حکمت کارت , چک صیادی , اتما فرهنگیان , بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی

‫0/5 (0 امتیاز )