با اعلام ویندوز 11 ، مایکروسافت یک برنامه Windows 11 Health Health PC را به اشتراک گذاشت که رایانه شما را اسکن می کند تا ببیند آیا واجد شرایط بروزرسانی اصلی ویندوز است یا خیر. اندکی بعد به دلیل اختلاف نظر در مورد الزامات سیستم حذف شد.

اکنون ، بارگیری مجدد در دسترس است و می توانید ببینید آیا سخت افزار شما واجد شرایط است یا خیر. شما به پردازنده 64 بیتی با حداقل دو هسته و سرعت کلاک 1 گیگاهرتز ، 4 گیگابایت رم و 64 گیگابایت حداقل حافظه داخلی نیاز دارید. محدودیت بیشتر برای ویژگی TPM 2.0 است که در صورت پشتیبانی باید از طریق تنظیمات BIOS فعال شود.

اما مایکروسافت توجه کرده است و می گوید که آیا کاربران مشارکت کننده در برنامه Insider که CPU های مذکور را اجرا می کنند با ویندوز 11 مشکلی دارند یا خیر ، در غیر این صورت ، شامل پردازنده های نسل هفتم اینتل و پردازنده های 2 نسل AMD Ryzen AMD خواهد بود. در سخت افزار رسمی پشتیبانی شده اما این احتمالاً بعد از عرضه نسخه پایدار ویندوز 11 رخ می دهد.

در حال حاضر ، فقط تراشه های نسل هفتم اینتل واجد شرایط هستند – Core i7-7820HQ ، سری Core X و Xeon W می توانند ویندوز 11 را به طور رسمی اجرا کنند. Snapdragon 850 یا جدیدتر Qualcomm نیز پشتیبانی می شود. برخی از پردازنده های نسل دوم AMD Ryzen نیز در لیست سفید قرار دارند.

اگر نمی خواهید زمان خود را برای جستجوی CPU هدر دهید و همه اینها گیج کننده به نظر می رسند ، اجازه دهید برنامه PC Health Check این کار را برای شما انجام دهد.

برای خرید اقساطی بر روی نماد سایت کلیک کنیدویژه حکمت کارت , چک صیادی , اتما فرهنگیان , بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی

‫0/5 (0 امتیاز )