Xbox Series X و S از پشتیبانی  Dolby Vision برخوردار هستند

مایکروسافت امروز اعلام کرد که از  Dolby Vision برای کنسول های نسل فعلی Xbox Series X و Series S خود پشتیبانی می کند. در کنار پشتیبانی Dolby Atmos که از قبل موجود بود ، کنسول های جدید Xbox اکنون تنها کنسول هایی در جهان هستند که هر دو فناوری را ارائه می دهند.

Xbox Series X و S از پشتیبانی بازی Dolby Vision برخوردار هستند

برای شروع ، مایکروسافت وعده داده است که بیش از 100 عنوان نسل بعدی که برای کنسول های سری Xbox بهینه شده اند یا از Dolby Vision پشتیبانی می کنند یا در آینده این کار را انجام خواهند داد. بازی های آینده مانند Halo Infinite نیز با Dolby Vision در جعبه عرضه خواهند شد.

مایکروسافت و دالبی همچنین با توسعه دهندگان برای پیاده سازی Dolby Vision در عناوین قدیمی همکاری می کنند. بازی هایی که از قبل از HDR10 یا ویژگی Auto HDR مایکروسافت پشتیبانی می کنند ، هنگام اتصال به یک صفحه نمایش سازگار ، به طور خودکار به Dolby Vision ارتقا می یابند.

مایکروسافت قبلاً فقط Dolby Vision را روی کنسول های سری Xbox برای برنامه های رسانه ای معرفی کرده بود. برنامه هایی مانند Netflix و Apple TV هنگام اتصال به تلویزیون سازگار می توانند Dolby Vision را فعال کنند. سپس این ویژگی از طریق به روز رسانی بتا برای بازی ها در دسترس قرار گرفت. اما در حال حاضر ، آن را در اختیار همه قرار می دهد.

Dolby Vision یک استاندارد HDR است که یک گام بزرگ نسبت به HDR10 پیش فرض است. این دارای روشنایی پیک بالاتر و همچنین حداقل روشنایی کمتر در مقایسه با HDR10 است ، که منجر به محدوده دینامیکی وسیع تر می شود. همچنین از رنگ 12 بیتی پشتیبانی می کند ، و اگرچه هنوز هیچ صفحه نمایش 12 بیتی وجود ندارد ، اما استاندارد عمق بیشتری را با عمق رنگ بیشتر نشان می دهد. Dolby Vision از فراداده پویا نیز پشتیبانی می کند ، اگرچه این مورد مخصوصاً برای بازی ها مناسب نیست زیرا حتی با HDR10 پویا هستند.

با این حال ، در حالی که کنسول های سری Xbox از Dolby Vision برای برنامه های بازی و پخش رسانه پشتیبانی می کنند ، هنوز از Blu-ray Dolby Vision پشتیبانی نمی شود. اگر مجموعه ای از Blu-ray UHD در DV دارید ، پخش آنها در HDR10 ادامه می یابد. پیاده سازی Dolby Atmos مایکروسافت نیز همچنان ناهنجار است و نیاز به بارگیری برنامه Dolby و سپس پرداخت هزینه برای رمزگشایی محتوای Atmos روی کنسول دارد.

اما در مقایسه ، سونی پلی استیشن 5 اصلاً از Dolby Vision یا Dolby Atmos پشتیبانی نمی کند. سپس ، PlayStation 5 همچنین از ویژگی های مرتبط با بازی بسیار مهم تر ، مانند نرخ تجدید متغیر و حالت تاخیر کم خودکار ، فاقد پشتیبانی است.دوستداران پلی استیشن می توانند برای  خرید اقساطی به فروشگاه بتا مراجعه کنند .دارندگان حکمت کارت ،دسته چک صیادی ،فرهنگیان و مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی میتوانند با شرایط آسان تا 36 ماه و بدون پیش قسط خرید خود را ثبت کنند.

برای خرید اقساطی بر روی نماد سایت کلیک کنیدویژه حکمت کارت , چک صیادی , اتما فرهنگیان , بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی

‫0/5 (0 امتیاز )